Let’s Talk Film - Maria Sadowska

Tegoroczny program Let’s Talk Film jest wyjątkowy. Z jednej strony pozostaje w zgodzie z tradycją festiwalu, stawiającego sobie za cel poszukiwanie granic kina – czego konsekwencją bywa częste ich przekraczanie. Z drugiej strony powiązania z innymi rodzajami szeroko rozumianej twórczości rzadko bywają u nas tak silne, jak w tegorocznym programie Let’s Talk Film. Jeden blok poświęcony został filmowej twórczości osoby, która znana jest bardziej raczej w branży muzycznej, choć w dziedzinie filmu odnosi też znaczące sukcesy. Możemy obejrzeć jedną z najbardziej (u)znanych jej produkcji i porozmawiać o filmie – i nie tylko. Drugi blok to multimedialna opowieść – i wirtualne spotkanie! – z poetą o nietuzinkowym życiorysie. Bezpośrednie spotkanie z bohaterem – dzięki połączeniu telefonicznemu pomiędzy salą kinową a kalifornijskim więzieniem Solana State Prison – zestawione zostanie z prezentacją jego twórczości i spotkaniem z wybitnym filmowcem Rainerem Komersem, twórcą „Barstow, California”.

 

Maria Sadowska

Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą, stroni od sensacji i rozgłosu.
Maria ukończyła PWSFTViT na Wydziale Reżyserii i od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Obraz był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie, m.in. Grand Prix 22. Film Festival Cottbus.
27 stycznia 2017 roku premierę miał jej najnowszy film „Sztuka Kochania”, który opowiada historię życia Michaliny Wisłockiej. Film zdobył mnóstwo pozytywnych recenzji i pobił wszelkie rekordy frekwencyjne, plasując się na pierwszym miejscu polskiego Box Office.
Obecnie Maria pracuje nad premierowym materiałem, którego zapowiedź usłyszymy niebawem.

 

Kuratorzy

    

Małgorzata Frymus & Bartosz Wójcik

 


Przeszłe wydarzenia


Filmy poprzednich edycji