SEFF on the Road - Chojna 18.12.18

SEFF on the Road
Prezentacja najlepszych filmów docenionych na Szczecin European Film Festival’18 specjalnie wyselekcjonowanych dla młodzieży

 


Podczas projekcji zobaczymy następujące filmy:

Czarnobóg
reż. Grzegorz Paprzycki. PL 2018, 30’

Sviatoslav Siruj jest liderem nacjonalistycznej organizacji w zachodniej Ukrainie. Wraz ze swoimi ludźmi propaguje ideologię zgodną z założeniami partii o nazwie Korpus Narodowy. Przemowy ideologiczne, lekcje w szkole, marsze i protesty są głównymi instrumentami jego aktywności. Marzenie o byciu „duchowym ojcem” dla swoich zwolenników motywuje go do walki o lepszą przyszłość kraju. A jest z kim walczyć. Wrogowie ojczyzny są nie tylko na wschodzie, ale także wewnątrz kraju i na zachodzie. Właściwą przyszłość Europy, według Svitoslava, mogą zapewnić tylko ukraińscy nacjonaliści. Walka już trwa, bo „nie ma dobra i zła, jest tylko sprawiedliwość”.

Laureat nagrody w konkursie: Kunkurs Europejski SEFF’18

 


Tutaj
reż. Zuzanna Bukała, PL, 2017, 4’20”

Bohater opowieści będzie niepozorny, bo na co dzień nie zwracamy na niego większej uwagi. Po prostu jest. Otacza nas będąc świadkiem tego, kim jesteśmy. Szczecin – bo nim mowa – w tej opowieści gra główną rolę.
 


Poza czasem
reż. Karolina Nikiel, PL, 2018, 2’53”

Historia miłości dwóch osób, kobiety i mężczyzny, których łączy przez całe życie silne uczucie. Poza nimi samymi nie istnieje nic.


Projekcji będzie towarzyszyła dyskusją, którą poprowadzi Małgorzata Frymus - absolwentka łódzkiej PWSFTViT. Wykładowczyni Uniwersytetu Szczecińskiego. Dziennikarka i publicystka Radia Szczecin, autorka programów i reportaży telewizyjnych. Reżyserka i producentka filmowa, laureatka nagrody Angel Peace Award na festiwalu filmowym w Monako.Szczegóły pokazu dostępne na stronie www.europeanfilmfestival.szczecin.pl oraz na facebook.com/FilmFestivalSzczecin

 
Dofinansowano ze środków Gminy Miasto Szczecin, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. 
Dofinansowano ze środków Gminy Miasto Szczecin, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.