Jury TELEFON ART

Alicja Grabowska - producentka, reżyserka, scenarzystka, dziennikarka telewizyjna, pracowała dla Discovery Networks CEEMEA, TVN, Scripps Networks, Wirtualnej Polski. Założycielka wytwórni filmowej HighTide Pictures. Współtwórczyni i prezenterka programów telewizyjnych „Mamy Cię”, „Odlotowy Ogród”, „Top Model Poland”, „Gadżet”, „Turbo kamera”. Prywatnie kocha sporty wodne. Działaczka Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Zdobywczyni brązowego medalu na Mistrzostwach Polski Skuterów Wodnych. Absolwentka wydziału Dziennikarstwa Telewizyjnego i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim.

Andrzej Fidyk – autor, scenarzysta, reżyser i producent filmów dokumentalnych. Jego najbardziej znane dokumenty to „Prezydent”, „Defilada”, „Sen Staszka w Teheranie” i „Historie z Yodok” oraz zrealizowany dla BBC film „Rosyjski Striptease”. W 1980 r. wygrał konkurs na kierowników produkcji ogłoszony przez Telewizję Polską, co zapoczątkowało jego życiową przygodę z filmem i telewizją. Współpracował m.in. z brytyjską BBC, niemiecką ZDF i fińską YLE. Trzykrotnie nagrodzony Wiktorem, nagrodą Akademii Telewizyjnej. Od 1996 r. wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, a od kilku lat szef Zakładu Reżyserii Filmowo-Telewizyjnej tej uczelni.

Cezary Ciszewski – reżyser, dziennikarz, aktywista warszawski i dokumentalista uliczny. Absolwent PWSTiF w Łodzi i wykładowca na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, a także w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Stworzył pierwszą Telewizję Obywatelską i jednocześnie ruch filmowy „Miasta w Komie”. Wprowadził na ekran telewizyjny pierwszy program na świecie w całości kręcony telefonem komórkowym, uznany w 2008 r. za najbardziej oryginalny program telewizyjny w Europie (Circom 2008). Prezes fundacji Monte Wideo i Foto zajmującej się wyrażaniem tożsamości poprzez obraz. Stworzył ponad sto krótkich filmów komórkowych, za które otrzymał ponad 50 nagród na festiwalach polskich i zagranicznych.