2018-10-30

SEFF'18 Nagrody KONKURSU EUROPEJSKIEGO

KONKURS EUROPEJSKI

 

 

Nagroda w wysokości 10 000 PLN za najlepszy film, ufundowana przez Prezydenta Miasta Szczecin.


„Absent Wound”
reż.  Maryam Tafakory„Absent Wound” pokazuje nowy język kulturowego dialogu o płci.
W bardzo mocnych ujęciach, portretuje nieustające różnice pomiędzy mężczyznami i kobietami.  Kobiety to natura, mężczyźni kultura. Metaforyczne zbliżenia na strefy kobiece dają uniwersalne poczucie kobiecego punktu widzenia. To nie wojenny szloch, lecz silna poezja ukazana w formie słów i ujęć.

Nagroda w wysokości 10 000 PLN za najbardziej poruszający film, ufundowana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 

„Czarnobóg”
reż.  Grzegorz Paprzycki

Intymny portret, który w formie starodawnej baśni, pokazuje bardzo współczesny i uniwersalny strach. Reżyser zabiera nas w podróż przez współczesne inferno czystego zła i nacjonalizmu. Nie ocenia, nie patrzy z góry, tylko wprowadza Cie do środka. Na chwile możesz poczuć fałszywe piękno i siłę Czarnoboga.

Nagroda w postaci profesjonalnego oprogramowania za najbardziej intrygujący film, ufundowana przez firmę AVID Poland.

 

 

„5 Years After The War”
reż. Martin Wiklund, Ulysse Lefort


Korzystając z wielu tematów pop kultury i świetnych animacji, twórcy zabierają nas na prawdziwą kinową podróż, pełną energii, mocnych kolorów i fascynujących bohaterów. Bardzo zabawny i atrakcyjny, ironiczny sposób by powiedzieć cos osobistego i uniwersalnego. Skąd pochodzimy? Gdzie należymy?

 

 

 

Nagroda Publiczności w wysokości 5000 PLN, ufundowana przez Telewizję Polską.

 

„Taking Stock”
reż.  Duncan Cowles

Ponadto Jury przyznało specjalne wyróżnienie

„Opera o Polsce”
reż. Piotr Stasik„Opera o Polsce” wywołała fantastyczną dyskusję o polskiej tożsamości. Używając struktury opery, oraz wielu innych języków filmowych, nie tylko typowych dla filmów dokumentalnych, reżyser pozwala widzom podążać za swoim własnym tonem.