Projekcje - SEFF MINI - czerwiec

 

Czwartek 22.06.2017
 
okiem dziecka:Wielka wyprawa Molly reż. Matthias Bruhn, Michael Ekbladh, Ted Sieger, Niemcy 2016
projekcje dla dzieci 4+
Wstęp 10 PLN
Godz. 17:00 
 
 
 
Mama, Tata i mała Molly – już brzmi dobrze a gdy dopowiemy jeszcze, że są to Potwory – staje się już całkiem ciekawie. Pełnowartościowa przygoda filmowa w pełnym metrażu wrażeń. Tego nie można przeoczyć. Film był nominowany do nagród Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale 2016 oraz do Złotego Kwiatu Paproci na Festiwalu Filmowym „Kino Dzieci” w Warszawie. Laureat  nagrody Golden Goblet na International Film Festival.
 
 
 
 
Piątek 23.06.2017
 
okiem dziecka: „Pan Żaba reż. Anna van der Heide, Holandia 2016
projekcje dla dzieci 6+
Wstęp 10 PLN
Godz. 17:00 
 
 
 
W małej szkole podstawowej, w Holandii, był sobie pan od biologii. Podstawówka ta, zwana „Arką”, leżała na miniaturowej wyspie. Uczniowie więc codziennie przybywali do niej barką. Pan Frans od biologii, młody i sympatyczny, angażował się w życie „Arki”. Pewnego dnia dziewczynka o imieniu Sita przygotowała bardzo starannie prezentację o żabach. Pan Frans jednak nie chciał i nie mógł spokojnie wysłuchać jej do końca. Dlaczego? Tego dowiemy się z tej pogodnej (choć pełnej przygód) holenderskiej filmowej opowieści o niezwykłości, odmienności, tolerancji i przyjaźni.
 
 
 
Sobota 24.06.2017
 
okiem dziecka: „Chodzę do kina!” - zestaw krótkich filmów
projekcje dla dzieci 4+
Wstęp 5 PLN
Godz. 11:00 
 
W kinie na naszych oczach dzieją się nawet najbardziej niezwykłe historie. Krokodyl, mysz, słoń, żaba i inni mieszkańcy miasteczka zwierząt razem gotują zupę z kamieni, górskie szczyty dokuczają nieśmiałemu pagórkowi, a mały starszy brat uczy się trudnej sztuki dzielenia się. Filmy prezentowane i nagradzane na m.in.: New York International Children's Film Festival 2017, Angers European First Film Festival 2015. Chodźcie do kina!
 
To coś” reż. Elena Walf, Niemcy 2015
Moje, moje” reż. Kaspar Astrup Schröder, Dania 2012
Zupa z kamieni reż. Clementine Robach, Belgia 2015
Nowy gatunek reż. Kateřina Karhánková, Czechy 2015
 
 
 
Sobota 24.06.2017
 
okiem dziecka: „Różne strony świata” - zestaw krótkich filmów
projekcje dla dzieci 6+
Wstęp 5 PLN
Godz. 13:30 
 
Dlaczego warto podróżować, poznawać nowe miejsca, innych ludzi? Czy podróżujemy zawsze środkami lokomocji: pociągiem, samolotem? A może również, kiedy czytamy książkę lub oglądamy film? SEFF MINI zaprasza w filmową podróż, pełną emocji i niespodzianek! Produkcje nagradzane na międzynarodowych festiwalach m.in za wielką wodą w Kanadzie, słonecznej Kalifornii czy San Diego Kids International Film Festival.
 
Niespodzianka reż. Jacob Frey, Niemcy 2015 
Wstyd i okulary reż. Alessandro Riconda, Włochy 2013
Śnieg reż. Antoine Lanciaux, Sophie Roze, Francja 2015
 
 
 
Partner pokazu: