Jury Konkursu Europejskiego

Elisabeth Golzar - Historyczka i filmowiec. Od 2001 r. przewodnicząca stowarzyszenia „all inclusive” oraz organizatorka i dyrektorka artystyczna festiwalu „zeitimpuls shortfilm”. Zajmuje się scenariuszem, reżyserią oraz zarządzaniem procesem produkcji. W 2014 r. otrzymała Niemiecką Nagrodę Filmową w dziedzinie ochrony praw człowieka za spot na konkurs filmów krótkometrażowych festiwalu „zeitimpuls”. Kuratorka festiwalowa. Jej priorytety to praca z młodzieżą w zakresie sztuki i kultury, nowe media i edukacja filmowa.

 

Klaus Blaudzun - urodzony w 1958 r., ma dwie córki i mieszka w Rostocku (Niemcy). Życie zawodowe: 1983 r. nauczyciel, 1987 r. ukończenie studiów (doktorat z filozofii, studia z literatury), do 1992 r. nauczanie i badania na Uniwersytecie w Rostocku – obecnie okazjonalne naucza w zakresie teorii mediów i festiwali filmowych. W 1993 r. założył Instytut Nowych Mediów w Rostocku i od tamtej pory nim kieruje, jest szefem Wydziału Warsztatu Medialnego Instytutu. Od 2004 r. organizuje FiSH – Festiwal w Porcie Miejskim Rostocku, prowadząc narodowy konkurs filmów krótkometrażowych dla filmowców do 27. roku życia. Od 2008 r. współproducent filmów krótkometrażowych młodych talentów z Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru w Rostocku.

 

Leo Černic – urodził się w 1995 r. w Trieście (Włochy). Dorastał w wielokulturowej włosko-słoweńskiej rodzinie. Ukończył reżyserię filmową i telewizyjną na AGRFT – Akademii Teatru, Radia, Filmu i Telewizji w Lublanie. W trakcie studiów rozpoczął poszukiwania i dogłębną naukę w dziedzinie sztuki animacji – medium, którym posłużył się częściowo w swoim pierwszym krótkometrażowym filmie dokumentalnym „Zamejen”/„Bordered” (nagrodzonym za najbardziej nowatorski język filmu dokumentalnego w Szczecinie w 2007 r.). W 2018 r. ukończył swój pierwszy film animowany „Dance of love”.
Ceni wyobraźnię i tworzenie tajemniczych planet, na których można żyć.

 

Maria Sadowska - Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą, stroni od sensacji i rozgłosu. Maria ukończyła PWSFTViT na Wydziale Reżyserii i od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Obraz był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie, m.in. Grand Prix 22. Film Festival Cottbus. 27 stycznia 2017 roku premierę miał jej najnowszy film „Sztuka Kochania”, który opowiada historię życia Michaliny Wisłockiej. Film zdobył mnóstwo pozytywnych recenzji i pobił wszelkie rekordy frekwencyjne, plasując się na pierwszym miejscu polskiego Box Office. Obecnie Maria pracuje nad premierowym materiałem, którego zapowiedź usłyszymy niebawem.