Jury Konkursu Europejskiego

Elisabeth Golzar - Historyczka i filmowiec. Od 2001 r. przewodnicząca stowarzyszenia „all inclusive” oraz organizatorka i dyrektorka artystyczna festiwalu „zeitimpuls shortfilm”. Zajmuje się scenariuszem, reżyserią oraz zarządzaniem procesem produkcji. W 2014 r. otrzymała Niemiecką Nagrodę Filmową w dziedzinie ochrony praw człowieka za spot na konkurs filmów krótkometrażowych festiwalu „zeitimpuls”. Kuratorka festiwalowa. Jej priorytety to praca z młodzieżą w zakresie sztuki i kultury, nowe media i edukacja filmowa.

 

Klaus Blaudzun - urodzony w 1958 r., ma dwie córki i mieszka w Rostocku (Niemcy). Życie zawodowe: 1983 r. nauczyciel, 1987 r. ukończenie studiów (doktorat z filozofii, studia z literatury), do 1992 r. nauczanie i badania na Uniwersytecie w Rostocku – obecnie okazjonalne naucza w zakresie teorii mediów i festiwali filmowych. W 1993 r. założył Instytut Nowych Mediów w Rostocku i od tamtej pory nim kieruje, jest szefem Wydziału Warsztatu Medialnego Instytutu. Od 2004 r. organizuje FiSH – Festiwal w Porcie Miejskim Rostocku, prowadząc narodowy konkurs filmów krótkometrażowych dla filmowców do 27. roku życia. Od 2008 r. współproducent filmów krótkometrażowych młodych talentów z Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru w Rostocku.

 

Leo Černic – urodził się w 1995 r. w Trieście (Włochy). Dorastał w wielokulturowej włosko-słoweńskiej rodzinie. Ukończył reżyserię filmową i telewizyjną na AGRFT – Akademii Teatru, Radia, Filmu i Telewizji w Lublanie. W trakcie studiów rozpoczął poszukiwania i dogłębną naukę w dziedzinie sztuki animacji – medium, którym posłużył się częściowo w swoim pierwszym krótkometrażowym filmie dokumentalnym „Zamejen”/„Bordered” (nagrodzonym za najbardziej nowatorski język filmu dokumentalnego w Szczecinie w 2007 r.). W 2018 r. ukończył swój pierwszy film animowany „Dance of love”.
Ceni wyobraźnię i tworzenie tajemniczych planet, na których można żyć.

 

Maria Sadowska - Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą, stroni od sensacji i rozgłosu. Maria ukończyła PWSFTViT na Wydziale Reżyserii i od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Obraz był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie, m.in. Grand Prix 22. Film Festival Cottbus. 27 stycznia 2017 roku premierę miał jej najnowszy film „Sztuka Kochania”, który opowiada historię życia Michaliny Wisłockiej. Film zdobył mnóstwo pozytywnych recenzji i pobił wszelkie rekordy frekwencyjne, plasując się na pierwszym miejscu polskiego Box Office. Obecnie Maria pracuje nad premierowym materiałem, którego zapowiedź usłyszymy niebawem.
 

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: